Ez idáig két kisebb külső szűrővel volt megoldva a víztisztítás (Eheim, Atman). Azonban saját ügyetlenségem miatt, az egyiknek sikerült megrepesztenem magát a szűrő tartályát. Erre nem vagyok túl büszke és nem is írnék többet róla. Másoknak tanulságul annyit, hogy inkább hajolgassunk, ha évente egyszer-kétszer takarítjuk a külső szűrőnket.
Tulajdonképpen ez volt az oka – no meg egy jól sikerült alkudozás –, hogy a kényszer szűrőcsere alkalmával ezt a megaszűrőt választottam. Persze vehettem volna egy másik kisebbet, de úgy hiszem így kényelmesebb lesz a jövőben. Ráadásul a csövezés is elegánsabb képet mutat az akváriumban.
Gyári adatokról nem szívesen írok, azokat úgy is mindenki meg tudja nézni a prospektusokból és az internetes áruházakból. Ezért csak röviden és tényleg csak a mega adatok:
- A szűrő szivattyújának vízforgatási teljesítménye: 1200 liter óránként
- A szűrőtartály mérete 25 liter!
- A kosárba elhelyezendő töltetek térfogata 12 liternyi, ehhez jön még az előszűrő szivacsa.
Az Eheim Professionel 3 1200XLT szűrő másik különlegessége, hogy egy 500 W teljesítményű fűtővel is rendelkezik, ami a fej alatt kapott helyet. Így kikerülhetett az akváriumból a szivar alakú fűtő, amit egyelőre mindenképpen megtartok. Biztos, ami biztos majd ez elválik a jövőben.
A szűrőről
Az előszűrő kosara mindjárt legfelül kapott helyet. Ez ülepíti a nagyobb szennyeződéseket azelőtt, hogy a nemesebb biológiai és mechanikai szűrőanyagokhoz jutna. Úgy gondolom legnagyobb előnye tényleg az, hogy felül van, mert ezen oknál fogva a tisztítással nem hiszem, hogy sok problémám lesz.
A csőadapter két célt szolgál. Ellenőrizhető vele a vízáramlás és annak fokozata és lehetővé teszi, hogy egyben tudjam eltávolítani a csöveket (az adapterrel együtt), amikor fel szeretném nyitni a szűrő tetejét – mondjuk az előszűrő kitisztításához.
Ebben a legjobb megoldás az, hogy amikor azt a szürke kallantyút eltolom, nem csak az adaptert oldom ki a fejből, hanem azzal a mozdulattal valami csapot is elzárok az adapteren belül, így nincs vízátfolyás, csöpögés stb. Száraz marad a padló. Hurrá!
A piros gombot megnyomva tudjuk leemelni a fejet (persze, ha már kioldottuk a 4 fejrögzítőt). Jobbra fent, az a szürke nyomógomb a légtelenítő pumpája. Balra pedig a hőmérséklet beállítását és kijelzését biztosító elektronikus kijelző.
Pozitívumok
|
Hátrányok
(Igazából az eddigi használat során negatívum még nem jött elő, inkább megjegyzéseim lennének.)
|
Like-old a Facebook-on, +1-eld a Google-n, twitteld vagy osszd meg egyéb helyeken!
Oldalainkat 885 vendég és 0 tag böngészi
Információk: