Már régen foglalkoztatott a nano akváriumok kérdése. Mindig szerettem a kihívásokat , és egy kis akvárium stabilan tartása sikerélménnyel töltött volna el. Természetesen a stabilitáshoz megfelelő szűrőfelület , szűrőanyagok , áramlási sebesség ,aljzat ,növények stb. stb. stb. kell .
100% -ban DIY akartam és elvárás volt részemről a minimális ráfordítás , ( természetesen nem idő mértékegységben ) és a minimális áramfogyasztás is. Ezeket a költségtakarékos lépéseket nevezzük mostantól KL-nek. Hosszas gondolkodás és számolgatás után született meg a végleges verzió ! Első lépésben levágásra kerültek a megfelelő méretű üveglapok a medence falaihoz , a tolótető sínjeihez , a fedő üvegekhez .Természetesen régi de még karcmentes ablaküvegekből ( KL ). Ragasztás után elkészültek és beragasztásra kerültek a nútolt szűrőrekesz tartók.
A furatozás a rekeszeknél eltérő. A képen felülről lefelé haladva.
Az 5mm beosztással készült nútokra a különböző szűrőfelületek későbbeni esetleges változtatási lehetősége miatt volt szükség.Itt még a bio szűrő anyag nem került be a helyére mert még máshol dolgozott. Elkészítettem a DIY világítást is. 15 Db magasfényű led világítja meg a kis nano-t. 8 melegfehér és 7 hidegfehér fényű led. Az egészet egy régi nokia töltő hajtja. Igy áramfogyasztása szinte 0. Meg amúgy is ( KL ).
Következett a háttér elkészítése. Ebben az esetben szükséges , hogy eltakarja a szűrő egységünket. Több próbálkozás volt. Hungarocell stb stb. A szokásos DIY hátterezési megoldások. Az az igazság , hogy egyik sem tetszett igazán. Igy bármely meglepő is ( KL ) előkaptam egy polyfoam darabot, hátha lesz belőlle valami.
Nekem tetszett igy maradtam ennél a megoldásnál. Festeni nem kellett , jól alakítható , a vizbe nem oldódik be semmi, stb. Igy amikor elkészült be is ragasztottam a helyére. Nagyon alaposan be kell ragasztani mert az első időben tele van légbuborékkal így meglehetősen nagy a felhajtó ereje.
A képen jól látható bal oldalon az essőztetős befolyóág, jobb oldalon pedig a háttérből kihagyott, teljes magasságban elhelyezkedő szűrőbefolyó rész. 3mm-es furatokból kellett bőven furogatni. Nomeg előtte a szűrőben levő 250Db 6mm-es furat. Nem maradt más hátra mint a helyére helyezni ,berendezni , feltölteni vizzel , és szűrőanyaggal a törpe medencét. A szivattyú rekeszbe a szivattyú fölé helyeztem még egy 0-30 literes FISH MASTER nitrátmegkötő anyagot is a biztonság kedvéért, és a fadekorációból kioldódó szín megjötése érdekében.
A nano aksi most már fél éve működik takarítás és algásodás nélül. Két alkalommal emeltem ki a perlon vattát tisztítás miatt. Természetesen az elpárolgó víz is utántöltésre kerül Ennyi lenne a kis nano történet.
Like-old a Facebook-on, +1-eld a Google-n, twitteld vagy osszd meg egyéb helyeken!
Oldalainkat 862 vendég és 0 tag böngészi
Információk: