- A másik lényeges változás a feltekert cső átmérője és hossza volt. Az eddigi normál akvarisztikai levegőcső, ami 4/6 mm-es volt, ezt váltotta fel a 6/8 mm-es 30 m hosszú (azt hiszem benzincsőként ismert) cső. Ennek métere 80 Ft körül mozog.
- Harmadik változtatás ennek a csőnek az elhelyezésében volt. Az összeszereléskor a PVC cső belsejébe csak egy 80 cm hosszú darabot tettem, ami éppen, hogy csak leér az aljára. A zöld színű rács egy műanyag gyeprács egy darabja. Ez kerül a szűrő legaljára és erre ül fel a szűrőanyag. Ennek célja, hogy a víz akadálytalanul tudjon bejutni, és véletlenül se nyomja össze a szűrőanyag a csövet. A kakaós doboz is kikerült, de a többi belső szűrőanyag változatlanul került beépítésre.
- Nagy gondot jelentett a régi 4/6 mm-es levegőcső eldugulása is. Az első beindítás után 3-4 hónapot gond nélkül működött. Ezután szét kellett szedni és másfél havonta ki kellett fújni a csövet, mert eltömődött. A baktériumkultúra lerakódott a cső falára és ez lelassította a víz áramlását, majd szép lassan eldugította. Ezért döntöttem a cső átmérőjének növelésén. A 30 m hosszú csövet a PVC cső külső burkolatára tekertem fel, így ha esetlegesen takarítani kell, nem kell szétszedni a tartályt, így a baktériumkultúrát nem háborgatom.
Like-old a Facebook-on, +1-eld a Google-n, twitteld vagy osszd meg egyéb helyeken!
Oldalainkat 691 vendég és 0 tag böngészi
Információk: